close
تبلیغات در اینترنت

مشاوره تلفنی درمان بیماری ها متخصص گیاهان دارویی و طب سنتی حکیم محمد صدیقی

– 09120580638-02165114469–09155077358 – 

مشاوره طب سنتی انلاین در تلگرام

ایدی پاسخگو سوالات پزشکی  @Kh_sedighi
    کانال طب سنتی
https://telegram.me/atarishahjahan

و درمان تمام بیماری ها در طب سنتی و گیاهان داروی

مشاوره 09120580638 - 09155077358

از جمله درمان های:

جنسی+ چاقی و لاغری+دیابت+الزایمر+نازایی+سنگ کلیه+لک های صورت

+سردرد های شدید+دیسک کمر و رگ سیاتیک+پوکی استخوان+تقویت کننده اعصاب،آرام بخش،تقویت کننده قلب،ضدانگل قوی،تصفیه کننده خون.

و درمان معده+درمان تقویت حافظه+درمان یائسگی+درمان...

√ رفع سنگ کلیه.سنگ مثانه.سنگ کیسه صفرا
درمان عفونت و کیستها
√درمان سردرد های میگرنی و سینوزیتی
√درمان بیماری های قلبی و عروقی وتصلب شرائین و واریس
√ درمان آسم و تنگی نفس
√درمان گیاهی مغز و اعصاب و ضد افسردگی
√درمان بیماری پوستی و اگزما
√درمان درد مفاصل و استخوانی و عضلات
سیاتیک رفع ورم عضلات و نقرص 
√رفع بواسیر و شقاق مقعد،سندروم روده،رفع یبوست و اسهال
√رفع ورم معده و روده،ضد نفخ،درمان سوهاضمه و گوارش
√درمان کاهش چربی خون،کلسترول خون،قند خون(دیابت)،فشار خون
√جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد مو سر و ابرو
√رفع پلاک میکروبی دندان و ضد التهاب لثه و حفره دهان
√درمان بیماری های دستگاه تناسلی(نازایی.و قاعده اور)
و درمان پروستات 
√افزایش شیر مادر،تسکین درد های قاعدگی و انواع بیماری زنان
√برطرف‌کردن بوهای نامطبوع بدن
√تقویت نیرو جنسی و بازگشت نیروی جوانی
√برطرف کردن کم خونی

+دمنوش های مفید+عرقیات مفید+ و هر بیماری دیگری..

درمان با گیاهان دارویی و طب سنتی
حکیم محمد صدیقی
تهران و کرج حضوری میتونید تشریف بیارید وشعبه گیلان رو هماهنگ کنید
شهرستان ویزیت تلفنی و ارسال ازمایشات
در تلگرام واتس اپ و سروش
  09120580638-02165114469–09155077358  
 
تنگ کننده واژن با دارو گیاهی ماریانا
کلیک کن روی لینک
حجم دهنده طب سنتی روغن خراطین
   
پودر گیاهی چربی سوز و ضد اشتها 
 
    
درمان نازایی با گیاهان دارویی و طب سنتی
 
 
 

پودر گیاهی مارایا تنگ کننده واژن

تنگ کننده واژن گیاهی

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد ماریانا طریقه خرید مصرف روی عکس کلیک کن 

 

 

 

عکس روغن خراطین حجم دهنده طب سنتی 

روغن خراطین

روغن خراطین

روغن خراطین الت تناسلی

روغن خراطین برای اقایان

برای اطلاعات بیشتر در مورد روغن خراطین روعکس بالا کلیک کن

 
 
 
انتقاد آموختنی است.
loading...

زندگی عشق نور: موفقیت ,سبک زندگی

گفت وگو با دكتر اميدعلي احمدي؛ جامعه شناس انتقاد آموختنی است. نقد، کلید رهایی از ایستایی است. دوری هر فرد، نظام یا پدیدهای از نقد موجب رکود و درجازدن آن است. افول ارزش های اخلاقی در فرد و جامعه زمانی آغاز میشود که فرهنگ نقد و نقدپذیری جایگاه خود را از دست بدهد. دکتر امیدعلی احمدی، جامعه شناس و عضو هیأت علمی دانشگاه معتقداست: نقد می تواند در حوزه های فردی، کنش های انسانی، ارتباطات انسانی، سازمان ها، نهادها و نظام های اجتماعی مطرح باشد. در هر یک از حوزه های فوق وجود نقد به معنی وجود عقلانیت و امکان…

انتقاد آموختنی است.

گفت وگو با دكتر اميدعلي احمدي؛ جامعه شناس

انتقاد آموختنی است.

نقد، کلید رهایی از ایستایی است. دوری هر فرد، نظام یا پدیدهای از نقد موجب رکود و درجازدن آن است.

افول ارزش های اخلاقی در فرد و جامعه زمانی آغاز میشود که فرهنگ نقد و نقدپذیری جایگاه خود را از دست بدهد. دکتر امیدعلی احمدی، جامعه شناس و عضو هیأت علمی دانشگاه معتقداست: نقد می تواند در حوزه های فردی، کنش های انسانی، ارتباطات انسانی، سازمان ها، نهادها و نظام های اجتماعی مطرح باشد. در هر یک از حوزه های فوق وجود نقد به معنی وجود عقلانیت و امکان اصلاح فرایندهاست. متن کامل این گفت وگو را باهم می خوانیم.

    جامعه ایرانی تا چه اندازه با مفهوم نقد، چه در حوزه اجتماعی- سیاسی و چه در حوزه روابط خانوادگی آشناست؟


هیچ تغییر ساختاری بدون نقد علمی و بررسی تناسب یا عدم تناسب بین اجزای ساختاری با کل و درک فرایند عمومی تحول در جامعه امکانپذیر نیست. اگر نقد را جزء مهمی از فرایند عقلانیت بدانیم و عقلانیت را به این شکل تعریف کنیم که عقلانیت فرایندی است که تناسب وسایل با اهداف را تسهیل و برقرار می کند، در این صورت پاسخ به این سؤال این است: به اندازه ای انتقاد در جامعه ما وجود دارد که وسایل اجتماعی لازم برای دستیابی به اهداف آن فراهم شده است.


نقد می تواند در حوزه های فردی، کنش های انسانی، ارتباطات انسانی، سازمان ها، نهادها و نظام های اجتماعی مطرح باشد. در هر یک از حوزه های فوق وجود نقد به معنی وجود عقلانیت و امکان اصلاح فرایندهاست. در سطح فردی وجود خودانتقادی به خوداصلاحی منجر می شود و این خود محتاج داشتن الگوهای مناسب است. در سطح کنش های انسانی وجود شناخت مناسب از مخاطب کنش و پذیرش اشتباه در این زمینه می تواند منجر به بهبود فرایند کنش های انسانی شود. در سطح ارتباطات انسانی توجه به واکنش های مخاطبین اساسی ترین راه برای رشد ارتباط و پیوند های انسانی است. در سطح سازمانی و نظام های اجتماعی وجود فرایند بازخورد و اهمیت دادن به آن به معنی سیستمیک کردن فرایند انتقاد است. تمام نظام های نیمه باز و باز از امکان انتقاد برای بهبود شرایط بهره می گیرند.

 

نبود انتقاد در تمام حوزه های گفت شده به معنی انسداد و ایجاد امکان بروز خشونت است. این خشونت می تواند علیه خود، علیه دیگری یا علیه سازمان و نظام اجتماعی باشد. آنچه امروز در مصر شاهد آن هستیم بیش از هر چیز می تواند به معنی نبود امکان نهادین نقد تلقی شود. اخوان المسلمین و دولت کنونی مصر توان گفت وگو و مفاهمه را از دست داده اند، به بیان دیگر نمی توانند از هم انتقاد کنند یا انتقادشان به گوش هم نمی رسد. این وضعیت ریشه در سال های دیکتاتوری مبارک و سادات در مصر دارد.

 

در ایران اگر ما شاهد رشد آسیب های خانوادگی و خصوصا طلاق هستیم یا اگر میزان ثبت دعاوی در دادگستری به طرز بی سابقه ای بالاست و یا اگر سازمان های اقتصادی زیادی توان سازگاری و ماندن در شرایط کنونی را نداشته اند، غیر از دلایل اقتصادی بخشی از آن یا بخش مهمی از آن ناشی از نبود ظرفیت های نقدپذیری است.

 

    اصولا نقد به معنای پرداختن به نکات مثبت و منفی یک پدیده است. با این همه معمولا در جامعه ما نقد با نوعی تخریب همراه است و نگاه غالب اجتماعی اینگونه است که اساسا نقد به دلیل تخریب و نکوهش یک پدیده یا فرد صورت می گیرد. به نظر شما ریشه های فرهنگی این نگرش در کجاست؟

 

نقد جزئی از فرایند عقلانیت در روابط بینافردی یا سازمانی است. نقدی که معیار نداشته باشد و هدف آن نه اصلاح بلکه تخریب باشد، نقد نیست. نقد راه های انتخاب شده برای اهداف یا اهداف درنظر گرفته شده را مورد بازبینی قرار می دهد و حصول یا عدم امکان حصول به نتایج مورد انتظار را با ارائه شواهد و مدارک روشن می سازد. برای رشد امکان نقد سازنده در یک جامعه انسان ها باید برای آن آموزش دیده باشند. مهم ترین آموزه در این زمینه تحمل دیگری است. بدون تحمل دیگری امکان شنیدن آن و تبعیت از قول احسن وجود نخواهد داشت. در روابط غیردمکراتیک آدم ها اسیر منیت خود یا دیگری هستند. در کلاس درس معلمی که اجازه نقد درس یا شیوه تدریس را به دانش آموزان نمی دهد نه تنها امکان درک بهتر درس را از وی سلب می کند بلکه وی را از امکان داشتن زندگی بهتر در جوار دیگران و توان نقد آنها و مهم تر از آن شنیدن نقد آنها محروم می کند. شخصیت ضعیف کش حاصل تربیت های سختگیرانه ای است که پدرها و مادران و معلمین سختگیر اجرا کرده اند. سعدی در گلستان می گوید:

از آن کز تو ترسد بترس ‌ای حکیم

وگر با چو او صد در آیی به جنگ

از آن مار بر پای راعی (کشاورز) زند

که ترسد سرش را بکوبد به سنگ

 

روابطی که مبتنی بر ترس و احترام ناشی از ترس است موجب رشد و پرورش انسان های نقدپذیر و نقاد نمی شود. هرجا که ما شاهد نابسامانی، ناکارآمدی، جدایی، شکست و دعوا هستیم وجهی از وجوه انسانی گفت وگو رعایت نشده و احتمالا ترس در روابط بین آدم ها حاکم بوده است.بنابراین نقد آموختنی و یک محصول پرارزش اجتماعی است که جامعه برای تولید آن باید سرمایه گذاری کند و سال ها به انتظار بنشیند تا بار دهد. اما این درخت بارآور با کوچک ترین توپ و تشری و با کوچک ترین برخورد غیرمنصفانه با فرد منتقد آسیب جدی می بیند و دوباره به پله قبل بازمی گردد.

 

البته نقد با توهین و استهزا و گنده گویی و تحقیر متفاوت است. کسی که نمی تواند حق انسان ها را در انتقادی که می کند رعایت کند نباید انتقاد کند. بهترین انتقاد اگر از احترام به دور باشد ثمره ای جز ترس و جدایی و پرهیز به بار نمی‌آورد.

 

    گاه با آموزه‌های سنتی ‌ مواجه می‌شویم که روند نقد سالم را در خانواده با موانعی روبه‌رو می‌سازد. به‌عنوان مثال پدر و مادر در جامعه ما جایگاه غیرقابل نقد دارند. دیدگاه شما به این مسئله چگونه است؟

 

خانواده نیز مثل هر سازمان دیگر محتاج نقد تصمیم‌ها، رفتارها و کنش‌هاست. این نقد می‌تواند ظرفیت تغییر در خانواده و ثبات و پایداری آن را افزایش دهد. در مقابل هر نقد یک تأیید هم لازم است. فرزندی که دائما با نقد والدین مواجه است دچار احساس اضطراب، خودکم‌بینی و پایین‌بودن احساس اعتماد به نفس می‌شود.

 

اعضای خانواده باید به‌تدریج در خانواده، همگام با پذیرش مسئولیت و نقش، مورد انتقاد قرار گیرند. تجربه بیشتر در موقعیت‌های مختلف تحمل نقد را افزایش می‌دهد. اگر اعضای خانواده فرصت به‌منصه‌ظهوررساندن قابلیت‌های خود را داشته باشند به همان اندازه تحمل نقد را خواهند داشت. کودکی که با نقد دائمی مواجه است نسبت به این حس ناتوان‌سازی‌ موضع مخالف می‌گیرد و وقتی بین همگنانش به توانایی‌های خود پی می‌برد، راه غیر از خانه را پیش می‌گیرد و پذیرش نظر همگنانش را در اولویت قرار می‌دهد و مهم‌تر از همه امکان رسیدن به تفاهم از او و خانواده‌اش سلب می‌شود.

 

رشد مهارت‌های زبانی که با توضیح دلایل و علت‌های امور مختلف شروع می‌شود، یعنی آنچه در خانواده‌های طبقه متوسط بیش از طبقات پایین و بالای جامعه مطرح است، به کودک زبان ماهرانه‌ای می‌دهد که می‌تواند استدلال کند. اما کودکی که با الگوی بکن و نکن، یعنی با دستور والدینش بزرگ و کمتر با علیت و چون و چرا کردن درباره امور مختلف آشنا شده، در موقعیت‌های مختلف قدرت تصمیم‌گیری ندارد، نقد را نمی‌پذیرد و امکان کمی برای اصلاح خواهد داشت.

 

بنابراین مهم‌ترین توصیه این است که به کودکان استدلال‌کردن و توضیح دلایل منطقی رفتارهای مختلف را بیاموزیم، به آنها اجازه سؤال‌کردن بدهیم و اگر براساس استدلا‌ل‌های خود ما یا او، رفتار ما یا گفتار ما را مورد انتقاد قرار داد، آن را بپذیریم تا این توانایی در او رشد کند. این توصیه خصوصا برای معلمین هم قابل تعمیم است؛ همچنین برای همه مدیران دلسوزی که می‌خواهند سازمان را به‌صورتی کارآمد اداره کنند و نه آنکه فقط اداره کنند.

 

    چگونه می‌توان روابط عاشقانه بین زوجین را با نقد سالم و سازنده توأم ساخت؟

 

روابط عاشقانه بین زوجین اگرچه بخشی کوچک از کل زندگی و زندگی خانوادگی را شامل می‌شود چراکه زندگی روزانه خانواده سرشار از عقلانیت و منطق و تصمیم‌گیری است اما آن هم می‌تواند با فرایند انتقاد، سالم‌تر و متداوم‌تر شود. این وضعیت تنها به ظرفیت نقد بین فردی و توانایی زوجین برای شنیدن مخالفت مربوط است. زوجینی که به قول دکتر ساروخانی به بلوغ عالیه نرسیده‌اند یا به‌عبارت دیگر به قدر کافی به رشد عاطفی دست نیافته‌اند به سرعت خود و همسر خود را ناتوان از شنیدن حرف مخالف تشخیص می‌دهند و این بن‌بست که زوجین نتوانند همدیگر را به شیوه مناسب نقد کنند، موجب تجمع انتظارات و ناکامی‌های جنسی و عاطفی می‌شود. این ناکامی‌ها براساس نظر رفتارشناسان منجر به پرخاش و خشونت علیه دیگری و حتی خود می‌شود. بنابراین هر‌یک از زوجین باید از خود بپرسند که آیا به قدر کافی مجال نقد را به طرف دیگر داده‌اند یا خیر؟ آیا همسر وی با وی درباره توقعات برآورده نشده‌اش صحبت می‌کند یا خیر؟ اگر خانواده با چنین شرایطی مواجه است این خانواده بیمار است و به سرعت تحمل خود را از دست داده و اختلافات آنچنان به ظهور می‌رسند که قابل درمان نخواهند بود یا به سختی تن به درمان خواهند داد. توصیه عملی آن است که زوجین به‌صورت روزانه زمانی را برای ابراز نظراتشان درباره موضوعات مشترک داشته باشند و اختلافات را حتی‌الامکان همان روز حل کنند و اجازه تجمیع و انباشته شدن اختلافات را ندهند.

 

    کدام شرایط اجتماعی ،بسترساز فضای انتقاد و انتقادپذیری در جامعه است؟

 

در پاسخ به این سؤال باید گفت که در تمام سطوح فردی تا سازمانی، ما محتاج نقد هستیم. بنابراین هر فرد، هر زوج و هر مدیری باید از خود بپرسد که آیا به قدر کافی فرصت برای دیدن کاستی‌ها و توانایی‌ها و به‌طور کلی ارزیابی خود و دیگران ایجاد کرده است؟ در خانواده، در کلاس درس، در اداره، در روابط همسایگی، در روابط سیاسی و شراکت اقتصادی همه انسان‌ها باید نگران عدم‌‌ بروز مخالفت‌ها و انتقادات باشند چون اگر این انتقادات در زمان خود شنیده نشوند در آینده با فریاد و جنجال به گوش همگان خواهند رسید. این وضعیت باید به یک آموزه فردی و یک وجه نهادین در سازمان‌های اجتماعی تبدیل شود. این یک وظیفه همگانی و ضرورت آن در زندگی فردی و اجتماعی اجتناب‌ناپذیر است.

 

 منبع : همشری آنلاین

admin بازدید : 161 جمعه 23 اسفند 1392 زمان : نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
قدم های امروز راهی برای فردا.... خوش آمدید.
اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 124
 • کل نظرات : 55
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 243
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 19
 • بازدید امروز : 22
 • باردید دیروز : 89
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 307
 • بازدید ماه : 662
 • بازدید سال : 7,887
 • بازدید کلی : 185,237