close
تبلیغات در اینترنت
شادی
loading...

زندگی عشق نور: موفقیت ,سبک زندگی

شادی

چگونه جنبه ام را در محل کار بالا ببرم؟

admin بازدید : 299 جمعه 12 شهريور 1395 نظرات ()

 

این غیرممکن است که بخواهیم بفهمیم انتقادها، خالصانه و از روی صداقت است یا خیر، ولی می‌توانیم آنچه بیان شده است را از راهی سالم و منطقی پردازش کنیم...

وب‌سایت بازده: سخت است که فکرکنیم بدون داشتن یک عملکرد درخشان در محل کار ، زیر‌آبمان زده نشود یا این‌که رییس ما عقوبتی برای آن در نظر نگیرد. رفتار شما بخش بزرگی از هویت شما است، بنابراین طبیعی است وقتی کسی خواستار تغییر شما می‌شود، همین پیشنهاد کوچک او را هم‌چون یک حمله‌ی سنگین شخصی تلقی کنید.

 

و صد البته این‌که نقد می‌تواند آمیخته به مکر و حیله باشد: از کجا معلوم که این شخص نقد‌کننده خرده شیشه ندارد و نمی‌خواهد جای شما را بگیرد؟ این غیرممکن است که بخواهیم بفهمیم انتقادها، خالصانه و از روی صداقت است یا خیر، ولی می‌توانیم آنچه بیان شده است را از راهی سالم و منطقی پردازش کنیم.

 

با این 5 شیوه عالی در محل کار تان با انتقادها برخورد کنید

 

نکته‌هایی را که در زیر آمده است به ذهن بسپارید تا در برخورد با انتقادها، از بدگمانی نسبت به آنها در امان باشید.

 

 

کلمه «الله» و تکرار آن موجب آرامش روحی می‌شود

admin بازدید : 194 جمعه 09 اسفند 1392 نظرات ()

یک پژوهشگر هلندی غیرمسلمان چندی پیش تحقیقی در دانشگاه آمستردام انجام داده و به این نتیجه رسیده بود که ذکر کلمه جلاله الله و تکرار آن و نیز صدای این لفظ، موجب آرامش روحی میشود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می کند.

این پژوهشگر غیرمسلمان هلند طی گفتگویی در این باره گفت: پس از انجام تحقیقاتی سه ساله که بر روی تعداد زیادی مسلمان که قرآن می خوانند و یا کلمه "الله" را می شنوند، به این نتیجه رسیدم که ذکر کلمه جلاله الله و تکرار آن و حتی شنیدن آن، موجب آرامش روحی می شود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می کند و نیز به تنفس انسان نظم و ترتیب می دهد.

وی در ادامه افزود: بسیاری از این مسلمان که روی آنان تحقیق می کردم از بیماری های مختلف روحی و روانی رنج می بردند. من حتی در تحقیقاتم از افراد غیرمسلمان نیز استفاده کرده و آنان را مجبور به خواندن قرآن و گفتن ذکر الله کردم و نتیجه باز هم همان بود. خودم نیز از این نتیجه به شدت غافلگیر شدم، زیرا تأثیر آن بر روی افراد افسرده، ناامید و نگران، تأثیری چشمگیر و عجیب بود.

این پژوهشگر هلندی همچنین گفت: از نظر پزشکی برایم ثابت شد که حرف الف که کلمه الله با آن شروع می شود، از بخش بالایی سینه انسان خارج شده و باعث تنظیم تنفس می شود، به ویژه اگر تکرار شود و این تنظیم تنفس به انسان آرامش روحی می دهد.

حرف لام که حرف دوم الله است نیز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانی دهان می شود. تکرار شدن این حرکت که در کلمه الله تشدید دارد نیز در تنظیم و ترتیب تنفس تأثیرگذار است. اما حرف هاء حرکتی به ریه می دهد و بر دستگاه تنفسی و در نتیجه قلب تأثیر بسیار خوبی دارد و موجب تنظیم ضربان قلب می شود.

به راستی که قرآن کریم در آیه ای کریمه می فرماید: الذین آمنوا وتطمئن قلوبهم بذكر الله ألا بذكر الله تطمئن القلوب .این خبر آرامش بخش را برای دوستانی که یاد خدا برایشان آرامش بخش است ارسال کنید.

منبع : ایران ناز

یک قدم تا شادی

admin بازدید : 133 پنجشنبه 04 مهر 1392 نظرات ()

 

[if gte mso 9]> Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA دوش آب سرد بگیرید.

بیدار شدن از خواب در صبح و در نظر گرفتن یک دوش آب سرد و بیدار حواس را در پی دارد .

در اینجا برخی از مزایای دوش آب سرد :

    گردش خون را بهبود می بخشد
    افسردگی را تسکین می دهد
    پوست و مو سالم نگه می دارد
    افزایش تستوسترون و باروری
    انرژی را افزایش می دهد و رفاه

[if gte mso 9]> Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA خاموش کردن تلویزیون.

به جای تماشای تلویزیون
، راه رفتن ، ملاقات دوستان ، و یا پیوستن به یک شب گروه یا طبقه . استفاده از وقت خود را برای اتصال به دیگران و خودتان . و یا پرش و انجام چیزی متفاوت را امتحان کنید.

 

منیع : زندگی عشق نور


اهمیت قدرت کلمات

admin بازدید : 260 جمعه 15 شهريور 1392 نظرات ()

 

 

با این که مفهوم کلی عبارت «من بیمار نیستم» مثبت است اما کلمه «بیمار» واژه منفی است. ضمیر ناخودآگاه به منظور و مفهوم کاری ندارد، بلکه روی کلمات متمرکز می‌شود

به عنوان مثال در جمله «فراموش نکنی در هنگام برگشتن نان بخری» احتمال فراموشی بیشتر از زمانی است که می‌گوییم «یادت باشد که هنگام برگشتن نان بخری»، زیرا در حالت اول ناخودآگاه بر روی فراموشی تمرکز می‌کند و در حالت دوم بر روی به یاد ماندن.

و یا مثلاَ برای آرام شدن یک نفر جمله «آرام باش» بیشتر از جمله «داد نزن» تاثیر دارد و همچنین به کار بردن جملاتی از قبیل «خسته نباشی»، «دستت درد نکند» و... در ناخودآگاه تاثیر منفی می‌گذارد و باعث افزایش خستگی، درد و... می‌شود.

وقتی درباره چیزی واژه بد را به کار می‌بریم باید بدانیم در جهان چیز منفی و بدی وجود ندارد. وقتی چیزی بد تلقی می‌شود، در واقع به ما خبر نبودن خوبی می‌دهد. پس چه بهتر است که به جای بد بگوییم ناخوب.

هر گاه ذهنتان را از امواج منفی (افکار، کلام، عادات و... ) تخلیه کنید آنگاه شاهد هجوم شادی و آرامش خواهید بود.

رابطه نظم و انضباط با شادي در زندگی

admin بازدید : 959 پنجشنبه 31 مرداد 1392 نظرات ()

 

 

كسي كه در زندگي و كار فردي و جمعي پايبند به نظم و انضباط باشد، افكارش از طبقه بندي خاصي برخوردار مي شود و به همين جهت به راحتي پله هاي رشد را طي مي كند و از فشار روحي و رواني در امان بوده و شادماني او بيشتر مي شود.

به گزارش زندگی عشق نور به نقل از خبرگزاری مهر، عالم هستی بر پايه نظم استوار است، هر پديده اي در دستگاه آفرينش جاي خاصي داشته و نقش ويژه اي را عهده دار است. سرعت حركت اجرام آسماني، گردش منظم فصل هاي سال، شب و روز، جايگاه و عملكرد اندام ها و اعضا و جوارح بدن انسان همه نشانه هايي از نظم و اهميت آن است. خداوند توانا كه نظم را در دستگاه آفرينش مقرر داشته در زندگي فردي انسان و روابط اجتماعي او نيز آن را مي پسندد.

يكي از راه هاي اجتماعي شدن و مورد قبول قرار گرفتن رعايت انضباط و مقرراتي است كه در اجتماع حكم فرماست. مقررات و قوانين انضباطي، رفتار را تحت كنترل در مي آورد. در زندگي منظم و شاد انسان ها، انضباط هميشه مورد توجه بوده است، ولي در اينكه اين انضباط چگونه بايد باشد و چگونه مي توان آن را آموزش داد، عقايد متفاوت است. زيرا اين موضوع كاملا بستگي به فرهنگ و گذشته يك ملت دارد. قرآن كريم در آیه 49 سوره قمر مي فرمايد: ما همه چيز را به اندازه آفريده ايم.


 

 

نکات شاد ماندن

admin بازدید : 135 یکشنبه 27 مرداد 1392 نظرات ()

 

1-تلاش کن که تخصص و توجهات خود را متنوع تر سازی ،این کار موجب آن میشود که هم دائره علم تو افزایش یابد و هم تعداد دوستانت .

2-تبسم کن زیرا تبسم طرف مقابل را سحر می کند و قلبش را می نوازد.

3-به طرف مقابل خود اهمیت ده و از او تقدیر کن و با مردم آنگونه برخورد کن که دوست داری با تو برخود کنند.

4-در شادی های مردم شریک شو.

5-نیازهای مردم را برآورده کن زیرا بدین ترتیب به قلبشان راه می یابی .نفس ها با برآورده کردن نیازها پر می شود .

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
قدم های امروز راهی برای فردا....خوش آمدید.
اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 124
 • کل نظرات : 55
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 243
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 19
 • بازدید امروز : 33
 • باردید دیروز : 57
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 490
 • بازدید ماه : 1,424
 • بازدید سال : 3,336
 • بازدید کلی : 183,808
 • کدهای اختصاصی  Google+

  facebook