close
تبلیغات در اینترنت
زمـــان
loading...

زندگی عشق نور: موفقیت ,سبک زندگی

زمـــان

23 مدیر موفق سحرخیز دنیا

admin بازدید : 177 جمعه 19 شهريور 1395 نظرات ()

شاید بسیاری از این مدیران موفق دنیا را بشناسید چون افراد بسیار مشهور و ثروتمندی هستند. جمله‌ی همیشگی آن‌ها این است: سحرخیز باش تا کامروا باشی و تحقیقات هم نشان می دهد ممکن است حقایقی در این ضرب المثل قدیمی وجود داشته باشد.

بیدار شدن با (یا قبل از) طلوع خورشید به مدیرعاملانی مثل تیم آرمسترانگ از AOL و ایندرا نویی از پپسی این امکان را می دهد که فرصتی برتر نسبت به دیگران به دست بیاورند و مشکلات را قبل از اینکه بقیه ی مردم دنیا از رختخواب بیرون بیایند، از بین ببرند. این ساعات “اضافه” شانسی برای انجام تفکر خلاقانه، ورزش روزانه، و گذراندن زمان با خانواده را به آنها می دهد.

 

 

داستان زیبای نیمکت

admin بازدید : 162 جمعه 25 بهمن 1392 نظرات ()

روزی لویی شانزدهم در محوطه ی کاخ خود مشغول قدم زدن بود که سربازی راکنار یک نیمکت در حال نگهبانی دید ؛از او پرسید تو برای چی اینجا قدم میزنی و از چی نگهبانی میدی؟سرباز دستپاچه جواب داد قربان من را افسر گارد اینجا گذاشته و به من گفته خوب مراقب باشم!

راه‌کارهایی برای یافتن گنج

admin بازدید : 147 دوشنبه 01 مهر 1392 نظرات ()

 


کلید جادویی

 

- منطقه (زمان) مرور را بر اساس مسئله مورد نظر مشخص کنید. (یک ماه پیش، یک سال گذشته، ۱۲ سال گذشته، …)

- مرور را مکتوب انجام دهید. ممکن است بخش‌هایی از آن را برای آنچه در واقعیت رخ داده چندین بار اصلاح نمایید.

 

 

زمان و تمرکز در مطالعه

admin بازدید : 128 شنبه 23 شهريور 1392 نظرات ()

 

15 روش برای افزایش تمرکز در هنگام مطالعه

هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاری کنار دستتان بگذارید و فکرهایی را که به ذهنتان می رسد و مزاحم درس خواندن تان می شود یادداشت کنید . با این کار دیگر نگران فراموش کردن کارها و ایده ها نیستید.

این شعار را در ذهن داشته باشید که ؛  با شرایطی که دارم بیشترین تلاش خود را خواهم کرد. نه اینکه فکر کنید باید همه چیز کامل باشد.

1- هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاری کنار دستتان بگذارید و فکرهایی را که به ذهنتان می رسد و مزاحم درس خواندن تان می شود یادداشت کنید . با این کار دیگر نگران فراموش کردن کارها و ایده ها نیستید و به خودتان یادآوری می کنید درست است که این کارها به اندازه ای مهم هستند که آنها را یادداشت کنید و بعداً برایشان کاری انجام بدهید اما آنقدر مهم نیستند که به خاطر شان درس خواندن را متوقف کنید.

2- خوب است گاهی فکر های ناراحت کننده یا آنهایی که حواستان را پرت می کنند جای دیگری بگذارید . به این ترتیب که زمانی که مشغول درس خواندن هستید آنها را موقتاً کنار بگذارید تا بتوانید روی درس خواندن متمرکز شوید.

3- سعی کنید هدف مشخصی را معین کنید که در هر بار درس خواندن به آن برسید . این کار کمک می کند توجه تان را به کار مشخصی که در دست دارید معطوف کنید. همچنین این کار باز خوردی از پیشرفت به دست تان می دهد.

4- سعی کنید بر درسی که می خوانید تمرکز کنید و به اتفاقات بلند مدتی که بر اثر خوب یا بد امتحان دادن می افتد فکر نکنید . اول مهمترین کار حال حاضر را انجام بدهید و بدانید هر چیز حواس پرت کردن دیگری که به ذهنتان می رسد اهمیت کمتری از آنچه در حال انجامش هستید ، دارد.

آینده متعلق به کیست؟

admin بازدید : 202 شنبه 26 مرداد 1392 نظرات ()

 

 

1- آینده متعلق به کسانی است که از رقابت دست نکشند. هرگز از بهتر شدن دست برندارید.

2- بزرگترین مانع بر سر راه «موفقیت» در حرفه تان ، آگاه نبودن از انتظاری است که دیگران از شما دارند . اطمینان حاصل کنید که در این مورد آگاهی کافی دارید.

3-  خوب بودن به ندرت برای موفقیت کافی است. «عالی بودن» را معیار خود قرار دهید و از «متوسط بودن» پرهیز کنید.

بدترین نوع استفاده از وقت این است که کاری را که ابداً لازم نیست به بهترین وجه انجام دهید.

4- دستمزد شما نسبت مستقیم دارد با این که کارتان چیست، چقدر آن را خوب انجام می دهید، و این که تا چه حد انتخاب فرد دیگری به جای شما مشکل است.

5- تنها عاملی که می تواند برای شما واقعاً امنیت شغلی ایجاد کند این است که تا چه حد می توانید کار خود را خوب انجام دهید.

6-  شغلتان هرچه باشد، ابتدا باید در کارتان فرد با ارزشی شوید و آنگاه وجود شما در سازمان ضروری خواهد بود.

7-همیشه در کارتان از دیگران تا حد زیادی پیشی بگیرید. در این صورت دیگران نمی توانند با شما رقابت کنند.

8- مشتری شما کسی است که به شما وابسته است و شما نیز برای موفقیت به او وابسته هستید.

9- مهمترین مشتری شما «رئیس» شماست.

10- همیشه براساس اولویت هایی که رئیستان برای شما تعیین می کند کار کنید.

11- بدترین نوع استفاده از وقت این است که کاری را که ابداً لازم نیست به بهترین وجه انجام دهید.

12- وقت صرف کردن برای انجام کاری که در اولویت نیست ، آینده کاری شما را به خطر می اندازد.

13-توانایی تعیین اولویت ها و سپس شروع و انجام سریع کارهای مربوطه موجب می شود در کارتان سریع تر پیشرفت کنید.

14- قدرت است. دانش یا مهارت تخصصی در حوزه کاری تان پیشرفت شما را تسهیل می کند.

15-داشتن تخصص و کارآیی برای پیشرفت در کار ضروری است.

 

منبع : بخش اجتماعی سایت تبیان

چطور برنامه ریزی کنیم؟

admin بازدید : 256 جمعه 25 مرداد 1392 نظرات ()

 

 

مدیریت زمان

مجله میهن: دائم با خودمان فکر می‌کنیم چرا بعضی‌ها توی زندگی‌شان همیشه موفق هستند و ما نیستیم؟! چرا بعضی آدم‌ها به هر چیزی که می‌خواهند می‌رسند و ما یا نمی‌رسیم یا باید خودمان را بکشیم تا به آن برسیم؟!! چرا یک عده همیشه وقت برای همه برنامه‌های زندگی‌شان دارند و ما همیشه وقت کم می‌آوریم و از بی وقتی و وقت نداشتن می‌نالیم؟! خلاصه همیشه حس حسادت‌مان گل می‌کند و دائم به خودمان سرکوب می‌زنیم که چرا ما این قدر بی‌عرضه هستیم و نمی‌توانیم کارهای‌مان را درست و به موقع انجام دهیم. همه این تفکرات و همه این مقایسه‌ها به این خاطر است که شما یک تفاوت اساسی با این آدم‌ها دارید آن تفاوت به خاطر با هوش بودن یا به خاطر توانمند بودن آن‌ها نیست بلکه به این خاطر است که آن‌ها در زندگی‌شان از یک اصل اساسی به نام برنامه‌ریزی استفاده می‌کنند که شما نمی‌کنید و همین مهارت است که به آن‌ها کمک می‌کند تا موفق‌تر عمل کنند و بهتر زندگی کنند.

زندگی به علاوه برنامه

شاید این برای خیلی از ما آدم‌ها تبدیل شده است به شعار! یعنی همه‌مان خوب یاد داریم از این واژه استفاده کنیم و برای همین، اول از همه اسم برنامه‌ریزی را می‌آوریم اما یا خودمان بلد نیستیم چگونه برنامه‌ریزی کنیم یا خیلی پایبند برنامه‌ریزی‌هایی که می‌کنیم نیستیم!! اما واقعیت این است که برنامه‌ریزی مهمترین راه برای رسیدن به اهداف است و تازه کمک می‌کند که شما کمتر در کارها و برنامه‌های‌تان اشتباه کنید و یا کمتر وقت‌تان را از دست بدهید. برنامه‌ریزی کمک می‌کند که هر کاری را به موقع و سر زمان خودش انجام دهید کارهای‌تان منظم‌تر می‌شود و هیچ وقت با کمبود وقت مواجه نشوید. وقتی شما در زندگی‌تان برنامه‌ریزی داشته باشید با هر اتفاق جدید و غیر منتظره‌ای به هم نمی‌ریزید و زود کنترل زندگی‌تان را از دست نمی‌دهید. آن وقت می‌توانید به راحتی تمام اتفاقات ناگهانی را مدیریت کنید و آن‌ها را در جای خودش حل و فصل کنید. این که می‌بینید خیلی‌ها تا یک اتفاق ناگهانی توی زندگی‌شان می‌افتد مثلا قرار می‌شود یک کار جدیدی را شروع کنند سریع به هم می‌ریزند و دست و پایشان را گم می‌کنند همین بی‌برنامه‌ریز بودن‌شان است. اما متاسفانه همه ما فکر می‌کنیم که برنامه‌ریزی تنها به یک زمان‌های خاصی از زندگی‌مان مربوط می‌شود! مثلا زمان کنکور، زمان امتحانات دانشگاه، زمان ازدواج کردن... و کلمه برنامه‌ریزی تنها در این مقاطع زندگی‌مان معنا پیدا می‌کند و قابل استفاده است .در صورتی که برنامه‌ریزی کلی برای زندگی علاوه بر این که راه و نقشه زندگی شما را برای مدت زمان طولانی مشخص می‌کند جلوی اشتباه کردن و زمان از دست دادن را می‌گیرد و می‌توانید از تمام ساعات زندگی‌تان استفاده بهینه کنید. متخصصان معتقدند یک دقیقه برنامه‌ریزی در 10 دقیقه وقت شما در هنگام انجام کارتان صرفه جویی می‌کند. به همین دلیل آدم‌های برنامه‌ریز وقت بیشتری برای کارهای مختلف دارند و کمتر از نداشتن زمان و عقب افتادن کارهای‌شان می‌نالند.

 


تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
قدم های امروز راهی برای فردا....خوش آمدید.
اطلاعات کاربری
آمار سایت
 • کل مطالب : 124
 • کل نظرات : 55
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 243
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 19
 • بازدید امروز : 34
 • باردید دیروز : 57
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 491
 • بازدید ماه : 1,425
 • بازدید سال : 3,337
 • بازدید کلی : 183,809
 • کدهای اختصاصی  Google+

  facebook